Match score not available

Senior SAS Data Engineer (zdalnie)

Contract:
Salary:
2 - 2K yearly
Experience:
Senior (5-10 years)

Higher education in IT or related fields, At least 5 years of Data Engineer experience, Strong knowledge of SAS solutions, Advanced skills in SAS Base and Macro, English proficiency at B2 or C1 level.

Key responsabilities:

  • Develop ETL processes using SAS tools
  • Optimize SAS program performance
  • Implement SAS environments and manage platforms
  • Participate in supply chain transformation projects
  • Support system maintenance and operations
Be in IT Human Resources, Staffing & Recruiting Small startup https://beinit.pl/
0 - 1 Employees
See more Be in IT offers

Be in IT to firma rekrutacyjna, wyspecjalizowana w poszukiwaniu Specjalistów z branży technologii informatycznych. Obecnie, dla naszego klienta, poszukujemy osoby na stanowisko: Senior SAS Data Engineer.

Zakres Obowiązków

  • Długofalowa współpraca z polskim oddziałem międzynarodowej firmy, posiadającej siedzibę główną w Beneluxie, specjalizującej się w produkcji stali oraz górnictwie.
  • Tworzenie i rozwój procesów ETL (Extraction, Transformation, Load) z wykorzystaniem SAS Base i SAS Macro.
  • Optymalizacja wydajności programów SAS.
  • Implementacja środowisk SAS, zarządzanie platformami oraz migracja systemów do wersji SAS 9.4 i UTF-8.
  • Udział w projektach transformacji łańcucha dostaw, inicjatywach HR i zgodności z CSRD.
  • Zarządzanie projektami technicznymi (CI/CD, migracja platformy SAS).
  • Ścisła współpraca z zespołami projektowymi w celu realizacji wymagań biznesowych i technicznych.
  • Wsparcie projektów, operacji oraz zadań związanych z utrzymaniem systemów.
  • Monitorowanie zleceń utrzymaniowych oraz zarządzanie skalowalnymi zadaniami w zakresie utrzymania.
  • Współpraca z międzynarodowym środowiskiem.

Oczekujemy

  • Wykształcenie wyższe IT, techniczne lub pokrewne.
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie jako Data Engineer.
  • Bardzo dobra znajomość rozwiązań SAS.
  • Zaawansowana znajomość SAS Base oraz SAS Macro.
  • Doświadczenie w optymalizacji wydajności programów SAS.
  • Znajomość SAS 9.4, migracji UTF-8 oraz zarządzania środowiskami SAS.
  • Mile widziane: doświadczenie w pracy nad projektami dotyczącymi łańcucha dostaw, HR i zgodności z regulacjami CSRD.
  • Znajomość zarządzania projektami technicznymi, takimi jak implementacja CI/CD oraz migracja platform.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub C1.
  • Mile widziana możliwość startu ASAP, akceptowalny jest maksymalnie miesięczny okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca.

Oferujemy

  • Długofalowa współpraca B2B z wynagrodzeniem w przedziale 130-150 PLN netto/godz. + VAT.
  • Wsparcie przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, dla osób bez takiego doświadczenia.
  • Sprawny proces rekrutacyjny - jedna lub dwie rozmowy techniczne z managerami, online (każda maksymalnie po godzinie).
  • Współpraca w godzinach 9:00-17:00, możliwa lekka elastyczność.
  • Współpraca w pełni zdalna, możliwe sporadyczne wizyty w biurze w woj. śląskim na 1 dzień (raz na kilka miesięcy) lub kilkudniowe delegacje w Europie raz na kilka miesięcy.
  • Benefity - prywatna opieka medyczna, karta Multisport.
  • Nowoczesny sprzęt zapewniany przez firmę, wraz z softem i konfiguracją.

Required profile

Experience

Level of experience: Senior (5-10 years)
Industry :
Human Resources, Staffing & Recruiting
Spoken language(s):
PolishEnglish

Other Skills

  • Collaboration